Zależy nam na tym, by kuchnia wege zagościła w każdym domu.

Prezentujemy tutaj nasze główne założenia i pomysły, jakie przyświecały nam w tworzeniu tej kampanii.

Kocham zwierzęta, jem rośliny

Zostań wege to kampania, która nie tylko zmienia nawyki żywieniowe, ona zmienia styl życia. Z ponad 100 000 uczestników, aż 76 000 deklaruje, że zamierza nadal być wege. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy skuteczni i autentyczni w tym, co robimy.

Zostań wege to idea, dzięki której ludzie mogą zacząć odżywiać się zdrowo. Zbilansowane przepisy, kompletny jadłospis i dania pełne warzyw i owoców sprawiają, że organizm zaczyna lepiej funkcjonować, a ciało domagać się zdrowej, roślinnej alternatywy.

Zostań wege to zmiana sposobu myślenia. Nigdy dotąd kuchnia wegetariańska i wegańska nie była tak łatwa. Proste przepisy, nieskomplikowane wykonanie, porady dietetyczne i informacje poparte naukowymi faktami – to wyróżnia nasz program.

Zostań wege to kompleksowa pomoc. Porady przysyłane mailem, aplikacje na smartfony, filmy z przepisami, a nawet mapa miejsc przyjaznych wegetarianom i weganom sprawiają, że bycie wege jest po prostu właściwym wyborem.

Zostań wege to kampania skierowana do osób, które chciałyby spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe, myślą o zdrowej diecie i chcą zacząć swoją przygodę z kuchnią roślinną. Odbiorcami akcji są osoby świadome, wykształcone i otwarte na nowe doznania.

Dostęp do kampanii Zostań wege jest możliwy poprzez aplikację do pobrania z Google Play oraz AppStore lub zostawiając swój adres mailowy bezpośrednio na stronie www.zostanwege.pl. Wkrótce także na platformie e-learningowej.

Przez 30 dni codziennie uczestnik dostaje ponad 100 prostych przepisów, dzięki którym jego dieta jest zbilansowana i zdrowa. Porady dietetyczne oraz interaktywne odnośniki do innych serwisów i porad, zachęcają do pogłębienia swojej wiedzy. Każdego dnia odsłonom akcji Zostań wege towarzyszą też ciekawostki z obszaru lifestyle, uroda, podróże oraz ogród. Kompleksowe informacje są dostępne na wyciągnięcie ręki, a praktyczny przypominacz pomaga w konsekwentnym postępowaniu.

W byciu wege uczestników akcji wspierają także działania na FB, YouTube, www.zostanwege.pl, w innych serwisach należących do fundacji Viva! oraz w lifestylowym magazynie „Vege”. Zaangażowanie w akcję osób, które zapisały się poparte jest ankietami oraz mailami.

Posiłek wege