Co działo się w kampanii Zostań Wege w 2021 roku?

wege challenge 2022
Wege Challenge 2022! Podejmij wyzwanie – roślinny styczeń!
14 stycznia 2022
spaghetti z pesto
Spaghetti z pesto bazyliowym
23 marca 2022
wege challenge 2022
Wege Challenge 2022! Podejmij wyzwanie – roślinny styczeń!
14 stycznia 2022
spaghetti z pesto
Spaghetti z pesto bazyliowym
23 marca 2022
zostań wege 2021
zostań wege 2021

Podsumowanie działań

2021 rok był dla nas bardzo intensywny. Zrealizowaliśmy zaplanowane działania, wydaliśmy nową wersję aplikacji dla naszego darmowego programu Zostań Wege na 30 dni. Byliśmy na ulicy i poprzez różne akcje uliczne uświadamialiśmy na temat praw zwierząt i zachęcaliśmy do wyboru diety roślinnej. Ponadto braliśmy udział w śledztwach, występowaliśmy w mediach i wygraliśmy zagraniczny grant na promocję naszej kampanii. Dlatego też z satysfakcją prezentujemy Wam podsumowanie 2021 roku i juz teraz mówimy, że na 2022 rok mamy jeszcze więcej planów!

Podsumujmy, co zrealizowaliśmy w ramach naszej kampanii w 2021 roku:

Aplikacja i wyzwanie Zostań Wege na 30 dni

 • Wystartowaliśmy z nową wersją aplikacji Zostań Wege na 30 dni na Andoid i iOS. Apka zawiera 120 roślinnych przepisów, merytoryczną wiedzę na temat diety roślinnej i wiele więcej przydatnych materiałów, nadal pracujemy nad aplikacją i jej nowymi funkcjami). Co ważniejsze kolejne tysiące skorzystały z aplikacji i dołączyły do naszego darmowego programu, tym sposobem skorzystało z niego już prawie 200 000 osób!
 • Przeprowadziliśmy noworoczne wydarzenie Roślinny Styczeń z Wege Challenge 2021, dzięki któremu wiele osób podjęło noworoczne wyzwanie. Co więcej na temat roślinnego stycznia z naszym programem pomagającym zmieniać nawyki żywieniowe powstał reportaż TVN. Bohaterka reportażu – Kasia dała szansę diecie roślinnej z naszym wyzwaniem i dziś – rok póżniej możemy Wam potwierdzić, że nadal jest weganką.

Akcje uliczne

 • Wspólnie z kampanią Stopklatka przeprowadziliśmy drugą już serię akcji ulicznych Wege dla klimatu, dzięki którym edukukowaliśmy na temat związku diety człowieka opartej na mięsie i nabiale na planetę, tym razem akcje odbyły się w Warszawie i Lesznie.
 • Wzięliśmy udział w World Vegan Chalking i kolorową kredą ozdobiliśmy centrum Łodzi przygotowując duży rysunek świni z napisem wybierz weganizm.
 • Z okazji Światowego Dnia Mleka Roślinnego wspólnie z kampanią Białe Kłamstwa i grupami lokalnymi Vivy! zorganizowaliśmy degustacyjne stoiska promujące wybór mleka roślinnego w 6 miastach.
 • Z okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu i Światowego Dnia Wegan wspólnie z kampanią Stopklatka i grupami lokalnymi Vivy! zorganizowaliśmy akcje uliczne „miejsce zbrodni” w 6 miastach, dzięki którym prezentowaliśmy bezpośredni związek między tym co znajduje się na talerzu, a losem zwierząt,

Filmowy projekt aktywistyczny i graffiti V for Animals

 • Wspólnie z kampanią Stopklatka zorganizowaliśmy projekt aktywistyczny pod tytułem „Jedna godzina”, w którym przed jedną z ubojni w Polsce aktywistki uruchomiły licznik prezentujący ile zwierząt lądowych w Polsce zabija się co godzinę – powstała z tego relacja video.
 • Wspólnie z kampanią Stopklatka stworzyliśmy promujące weganizm graffiti w Łodzi.

Śledztwa z kampanią Stopklatka

 • Braliśmy udział w śledztwie w rzeźni Pamso w Pabianicach, po którym zostało złożone zawiadomienie do prokuratury. Wystąpiliśmy także w reportażu OKO.press dotyczącym śledztwa w rzeźni Pamso i przemocy wobec świń. Reportaż
 • Następnie braliśmy udział w śledztwie Stopklatki na targu Sielanka w Poznaniu. W tej sprawie także zostało złożone zawiadomienie do prokuratury, a na targu tymczasowo wstrzymano nielegalny handel zwierzętami. O dalszym ciągu spraw będziemy informować.

Roślinny e-book i artykuły szerzące empatię

 • Razem z Magazynem Vege wydaliśmy darmowego e-booka Fit na roślinach, który szedł jak świeże (roślinne 😉 bułeczki. Nasze teksty także były regularnie publikowane na łamach Magazynu Vege.

Inne

 • W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wege zorganizowaliśmy panel klimatyczny pt. Wege dla klimatu. W związku z tym zaproszeni przez nas eksperci/tki i naukowcy/czynie dyskutowali na temat wpływu chowu zwierząt na planetę i prezentowali rzetelne argumenty za dietą roślinną, która jest szansą ratunku dla planety.
 • Wystartowaliśmy na platformie patronite.pl.
 • Otrzymaliśmy zagraniczny grant na promocję programu Zostań Wege na 30 dni.
 • Stworzyliśmy benefitową koszulkę i skarpetki kampanii.
 • O naszej kampanii mówiły media ogólnopolskie i lokalne w wielu miastach. Wielokrotnie udzielaliśmy wywiadów do artykułów i występowaliśmy w audycjach radiowych czy reportażach.
 • Opublikowaliśmy serię nagrań video z naszych spotkań z podopiecznymi azylu w Korabiewicach.
 • Braliśmy udział w ogólnopolskiej demonstracji „Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt.

Uratowaliśmy rodzinę szynszyli

 • Uratowaliśmy rodzinę szynszyli (nie są to nasze standardowe działania, ale ważne są dla nas wszystkie zwierzęta). Pełną relację z interwencji można przeczytać tutaj.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc w szerzeniu empatii, dzięki temu razem zmieniamy świat w lepsze miejsce dla zwierząt.

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chcesz być częścią naszej kampanii, to może zechcesz Zostać naszą Patronką/Patronem – Patronie Zostań Wege. Możesz nam także przekazać swój 1 % podatku – KRS 0000135274, cel szczegółowy: ZOSTAŃ WEGE

wspieraj szerzenie empatii