Roślinny Styczeń 2024 – Wege krok na Nowy Rok

Przewodnik po diecie roślinnej
ABC weganizmu – podstawy diety roślinnej
18 grudnia 2023
2023 rok roślinna kampania Vivy - Zostań Wege
Co działo się w kampanii Zostań Wege w 2023 roku?
5 stycznia 2024
veganuary
veganuary

Nowy Rok to nowe postanowienia i kolejna szansa na zmianę naszego życia – na bardziej świadome, zdrowe, etyczne. Dlatego też, jak co roku organizujemy wyzwanie Roślinny Styczeń 2024. Daj szansę diecie roślinnej, odkryj jej bogactwo i prozdrowotne właściwości, a przy okazji pomagaj zwierzętom.

Dołącz do nas! Na Instagramie naszej roślinnej kampanii Zostań Wege wracamy do podstaw diety roślinnej. Dzielimy się codzienną dawką wiedzy, inspiracjami i przepisami. Podczas wyzwania zdobędziesz podstawową wiedzę na temat roślinnego odżywiania, dowiesz się jakich produktów nie może zabraknąć w Twojej kuchni, o co zadbać w codziennym planowaniu posiłków i zdobędziesz mnóstwo inspiracji dla roślinnego stylu życia. Zajrzyj na profil Zostań Wege i zrób pierwszy krok, a potem przekonasz się, jak prosta i satysfakcjonująca jest ta zmiana!

wegański obiad

Co zamiast mięsnego kotleta?

Możliwości jest wiele! Podczas naszego wyzwania Roślinny Styczeń 2024 poznasz nowe przepisy, dzięki którym przyrządzisz pyszne roślinne obiady. Kotleciki z cukinii, panierowane boczniaki, skrzydełka z kalafiora czy paluszki z tofu to przykładowe propozycje, które odmienią Twoje domowe menu. Dzięki naszym przepisom video przekonasz się, że przyrządzenie roślinnych dań może być szybkie i proste.

ABC weganizmu

Przechodząc na dietę roślinną mogą towarzyszyć nam różne wątpliwości. Z jakich produktów zrezygnować, a jakie włączyć do codziennego menu? Co suplementować? Jak komponować posiłki? Na te i wiele innych pytań będziemy szczegółowo odpowiadać podczas wyzwania Roślinny Styczeń. Na początek polecamy Ci nasz artykuł ABC weganizmu, który porusza najważniejsze aspekty diety roślinnej. Przeczytasz go tutaj. ABC weganizmu – podstawy diety roślinnej

roślinny styczeń prezent

Prezent dla Ciebie na Roślinny Styczeń 2024

Pamiętaj, zbilansowana dieta roślinna dostarcza pełnowartościowe białko. Białko roślinne w każdym produkcie zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Różnią się tylko ich proporcje. Aby dostarczyć sobie komplet aminokwasów, wystarczy zadbać o różnorodne źródła białka w ciągu dnia (orzechy, pestki, zboża i strączki). Podczas wyzwania szerzej omówimy ten temat. A teraz mamy dla Ciebie prezent – plakat, który możesz powiesić w kuchni, aby w humorystyczny sposób przypominał Ci o różnych, roślinnych źródłach białka. Niech uśmiechnięty groszek i tańcząca fasola będą z Tobą 😉 Pobierz swój prezent.

Darmowy program Zostań Wege na 30 dni

Zostań Wege na 30 dni

Dodatkowo w ramach noworocznego wydarzenia zachęcamy także do podjęcia wyzwania i zapisania się do naszego darmowego programu Zostań Wege na 30 dni, który działa cały rok. Nasza wege aplikacja jak również zapisanie się do newslettera daje dostęp do 120 przepisów, dietofaktów czyli merytorycznej wiedzy na temat odżywiania, zwierzofaktów i rekomendacji ważnych publikacji. Dołącz do 200 000 osób, które skorzystały z naszego programu.

Dołącz za darmo

Program dostępny jest na platformie mailingowej. Podaj maila na naszej stronie, a codziennie otrzymasz wiadomość z pakietem informacji i przepisami. Możesz także pobrać aplikację z naszym programem na Android w Google Play lub na iPhone w App Store.

dla zwierząt

Bądź częścią naszej kampanii 💚

Zmieniamy świat w lepsze miejsce dla zwierząt. Promujemy dietę roślinną, edukujemy, szerzymy empatię, a naszą pasją zarażamy kolejne osoby. Wesprzyj nasze działania.